Socialdemokraterna-i-Emmabo.jpg
Hem Vårt Parti Bli medlem Kalender Kontakt
                                                                             1.Maria-ixcot-Nilsson-vaar-ledare.png

Kalender

DATUM

DAG

MÅNAD

HÄNDELSENS NAMN

2022-01-01

LÖR

JAN

Nomineringsstopp ombud distriktkongress - AK

2022-01-10

MÅN

JAN

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-01-10

MÅN

JAN

Valkretsträff VU Nybro/Emmaboda/Torsås

2022-01-11

TIS

JAN

13.00- Kommunstyrelse

2022-01-12

ONS

JAN

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-01-12

ONS

JAN

13.30-16.00 Socialnämnd beredning

2022-01-13

TOR

JAN

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-01-17

MÅN

JAN

18.00 AK styrelsemöte

2022-01-17

MÅN

JAN

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-01-22

LÖR

JAN

Ledarutveckling Sydöstra

2022-01-23

SÖN

JAN

Ledarutveckling Sydöstra

2022-01-25

TIS

JAN

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-01-25

TIS

JAN

13.00-16.00 Möjligheternas Hus bolagstyrelse

2022-01-26

ONS

JAN

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-01-26

ONS

JAN

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-01-27

TOR

JAN

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-01-27

TOR

JAN

Bildningsnämnd nämndsdag

2022-01-30

SÖN

JAN

15.00 Medlemsmöte AK - Johan Persson (KSO Kalmar)

2022-01-31

MÅN

JAN

18.00- Kommunfullmäktige

2022-02-01

TIS

FEB

Nomineringar, ombud och motioner till distriktskongressen 2022 till distriktet

2022-02-01

TIS

FEB

Nomineringsstopp kommunlista AK

2022-02-01

TIS

FEB

18.00-19.00 Digital valledarträff 68:an

2022-02-02

ONS

FEB

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-02-03

TOR

FEB

Distriktstyrelse

2022-02-07

MÅN

FEB

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-02-07

MÅN

FEB

13.00-14.30 KTR beredning

2022-02-07

MÅN

FEB

14.00-15.30 KPR beredning

2022-02-08

TIS

FEB

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-02-08

TIS

FEB

13.00- Kommunstyrelse

2022-02-09

ONS

FEB

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-02-10

TOR

FEB

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-02-13

SÖN

FEB

PD Studieledarträff

2022-02-14

MÅN

FEB

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-02-16

ONS

FEB

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-02-17

TOR

FEB

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-02-19

LÖR

FEB

Ledarutveckling Sydöstra

2022-02-20

SÖN

FEB

Ledarutveckling Sydöstra

2022-02-21

MÅN

FEB

18.00 AK styrelsemöte

2022-02-21

MÅN

FEB

13.00-15.30 KTR

2022-02-21

MÅN

FEB

14.30-17.00 KPR

2022-02-22

TIS

FEB

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-02-23

ONS

FEB

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-02-23

ONS

FEB

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-02-24

TOR

FEB

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-02-26

LÖR

FEB

Nationell valkonferens i Solna

2022-02-27

SÖN

FEB

Nationell valkonferens i Solna

2022-02-28

MÅN

FEB

18.00- Kommunfullmäktige

2022-03-02

ONS

MAR

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-03-07

MÅN

MAR

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-03-08

TIS

MAR

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-03-08

TIS

MAR

13.00- Kommunstyrelse

2022-03-09

ONS

MAR

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-03-10

TOR

MAR

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-03-14

MÅN

MAR

18.00 AK styrelsemöte

2022-03-16

ONS

MAR

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-03-16

ONS

MAR

Distriktstyrelse

2022-03-17

TOR

MAR

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-03-20

SÖN

MAR

Årsmöte AK

2022-03-22

TIS

MAR

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-03-23

ONS

MAR

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-03-23

ONS

MAR

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-03-24

TOR

MAR

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-03-28

MÅN

MAR

18.00- Kommunfullmäktige

2022-03-29

TIS

MAR

13.00-16.00 Möjligheternas Hus bolagstyrelse

2022-03-30

ONS

MAR

09.00-11.00 Föreningsråd beredning

2022-03-31

TOR

MAR

Nominering till regionstyrelsens ordförande (RSO) till distriktet

2022-04-01

FRE

APR

Kommunfullmäktigelistor till distriktet

2022-04-04

MÅN

APR

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-04-04

MÅN

APR

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-04-05

TIS

APR

13.00- Kommunstyrelse

2022-04-06

ONS

APR

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-04-11

MÅN

APR

Distrikstyrelse

2022-04-11

MÅN

APR

14.00-16.00 Ungdomsråd

2022-04-13

ONS

APR

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-04-14

TOR

APR

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-04-18

MÅN

APR

18.00 AK styrelsemöte (konstituerande därefter ordinarie möte)

2022-04-19

TIS

APR

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-04-20

ONS

APR

17.00-19.00 Föreningsråd

2022-04-25

MÅN

APR

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-04-25

MÅN

APR

18.00- Kommunfullmäktige

2022-04-26

TIS

APR

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-04-27

ONS

APR

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-04-27

ONS

APR

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-04-27

ONS

APR

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-04-28

TOR

APR

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-04-28

TOR

APR

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-05-04

ONS

MAJ

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-05-09

MÅN

MAJ

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-05-09

MÅN

MAJ

13.00-14.30 KTR beredning

2022-05-09

MÅN

MAJ

14.00-15.30 KPR beredning

2022-05-10

TIS

MAJ

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-05-10

TIS

MAJ

13.00- Kommunstyrelse

2022-05-11

ONS

MAJ

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-05-12

TOR

MAJ

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-05-16

MÅN

MAJ

18.00 AK styrelsemöte

2022-05-18

ONS

MAJ

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-05-19

TOR

MAJ

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-05-20

FRE

MAJ

Distrikstyrelse

2022-05-21

LÖR

MAJ

Distriktstyrelse

2022-05-21

LÖR

MAJ

Distriktkongress

2022-05-23

MÅN

MAJ

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-05-23

MÅN

MAJ

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-05-23

MÅN

MAJ

13.00-15.30 KTR

2022-05-23

MÅN

MAJ

14.30-17.00 KPR

2022-05-24

TIS

MAJ

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-05-24

TIS

MAJ

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-05-25

ONS

MAJ

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-05-25

ONS

MAJ

Stämma Möjligheternas Hus

2022-05-30

MÅN

MAJ

18.00- Kommunfullmäktige

2022-06-01

ONS

JUN

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-06-06

MÅN

JUN

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-06-07

TIS

JUN

13.00 Bildningsnämnden samverkansmöte (reservdag)

2022-06-07

TIS

JUN

13.00- Kommunstyrelse

2022-06-08

ONS

JUN

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-06-09

TOR

JUN

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-06-13

MÅN

JUN

18.00 AK styrelsemöte

2022-06-15

ONS

JUN

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-06-16

TOR

JUN

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00 (reservdag)

2022-06-16

TOR

JUN

Distrikstyrelse

2022-06-20

MÅN

JUN

18.00- Kommunfullmäktige

2022-06-20

MÅN

JUN

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-06-21

TIS

JUN

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-06-21

TIS

JUN

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-06-22

ONS

JUN

09.00-12.00 Socialnämnden(reservtid)

2022-08-08

MÅN

AUG

18.00 AK styrelsemöte

2022-08-09

TIS

AUG

Distriksstryrelse

2022-08-10

ONS

AUG

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-08-17

ONS

AUG

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-08-18

TOR

AUG

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-08-18

TOR

AUG

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-08-30

TIS

AUG

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-08-31

ONS

AUG

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-08-31

ONS

AUG

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-09-01

TOR

SEP

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-09-01

TOR

SEP

Bildningsnämnd nämndsdag

2022-09-02

FRE

SEP

13.00-14.30 KTR beredning

2022-09-02

FRE

SEP

14.00-15.30 KPR beredning

2022-09-05

MÅN

SEP

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-09-06

TIS

SEP

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-09-06

TIS

SEP

13.00- Kommunstyrelse

2022-09-07

ONS

SEP

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-09-14

ONS

SEP

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-09-14

ONS

SEP

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-09-15

TOR

SEP

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-09-15

TOR

SEP

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-09-19

MÅN

SEP

18.00 AK styrelsemöte

2022-09-19

MÅN

SEP

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-09-19

MÅN

SEP

13.00-15.30 KTR

2022-09-19

MÅN

SEP

14.30-17.00 KPR

2022-09-26

MÅN

SEP

18.00- Kommunfullmäktige

2022-09-27

TIS

SEP

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-09-27

TIS

SEP

13.00-16.00 Möjligheternas Hus bolagstyrelse

2022-09-28

ONS

SEP

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-09-28

ONS

SEP

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-09-28

ONS

SEP

09.00-11.00 Föreningsråd beredning

2022-09-29

TOR

SEP

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-10-03

MÅN

OKT

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-10-03

MÅN

OKT

14.00-16.00 Ungdomsråd

2022-10-04

TIS

OKT

13.00- Kommunstyrelse

2022-10-05

ONS

OKT

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-10-11

TIS

OKT

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-10-11

TIS

OKT

Distriksstyrelse

2022-10-12

ONS

OKT

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-10-13

TOR

OKT

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-10-17

MÅN

OKT

18.00 AK styrelsemöte

2022-10-17

MÅN

OKT

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-10-19

ONS

OKT

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-10-19

ONS

OKT

17.00-19.00 Föreningsråd

2022-10-20

TOR

OKT

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-10-24

MÅN

OKT

18.00- Kommunfullmäktige (första efter allmänna val)

2022-10-24

MÅN

OKT

18.00- Kommunfullmäktige

2022-10-25

TIS

OKT

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-10-26

ONS

OKT

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-10-26

ONS

OKT

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-10-27

TOR

OKT

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-11-02

ONS

NOV

09.00-12.00 Socialnämnden utskott

2022-11-07

MÅN

NOV

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-11-07

MÅN

NOV

13.00-14.30 KTR beredning

2022-11-07

MÅN

NOV

14.00-15.30 KPR beredning

2022-11-08

TIS

NOV

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-11-08

TIS

NOV

13.00- Kommunstyrelse

2022-11-09

ONS

NOV

09.00-12.00 Socialnämnden beredning

2022-11-10

TOR

NOV

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-11-14

MÅN

NOV

18.00 AK styrelsemöte

2022-11-14

MÅN

NOV

09.00 Bildningsnämnd beredning

2022-11-15

TIS

NOV

Distriksstyrelse

2022-11-16

ONS

NOV

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-11-17

TOR

NOV

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-11-21

MÅN

NOV

13.00-15.30 KTR

2022-11-21

MÅN

NOV

14.30-17.00 KPR

2022-11-22

TIS

NOV

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-11-23

ONS

NOV

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-11-23

ONS

NOV

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-11-24

TOR

NOV

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

2022-11-28

MÅN

NOV

18.00 Kommunfullmäktige gruppmöte

2022-11-29

TIS

NOV

13.00- Kommunstyrelse

2022-11-29

TIS

NOV

13.00-16.00 Möjligheternas Hus bolagstyrelse

2022-11-30

ONS

NOV

13.30-16.00 Socialnämnd utskott

2022-12-05

MÅN

DEC

18.00 AK styrelsemöte

2022-12-06

TIS

DEC

13.00 Bildningsnämnd samverkansmöte

2022-12-08

TOR

DEC

08.00-12.00 Teknik & Fritid Beredning

2022-12-08

TOR

DEC

Distrikstyrelse

2022-12-12

MÅN

DEC

18.00- Kommunfullmäktige

2022-12-13

TIS

DEC

19.00 Socialnämnden gruppmöte

2022-12-14

ONS

DEC

18.00- Kommunfullmäktige Julsamkväm

2022-12-14

ONS

DEC

19.00 Bildningsnämnd gruppmöte

2022-12-14

ONS

DEC

09.00-12.00 Socialnämnden

2022-12-15

TOR

DEC

13.15 Bildningsnämnd, enkilda överläggningar 10.00-12.00

2022-12-21

ONS

DEC

17.00 Teknik & Fritidsnämnd gruppmöte

2022-12-22

TOR

DEC

08.00-12.00 Teknik & Fritid nämnd

 

Nyhetsflöde

2020-05-01 Aktuellt

 

2020-05-0 AK styrelse

 

2020-05-0 Nyhetsrubrik

Sök

Skriv in det du vill söka efter här

Följ oss